Dlaczego stowarzyszenie? Geneza powstania.

A zaczęło się to tak…
Ponad 20 lat temu, narodził się pomysł zorganizowania koncertu zespołu Acid Drinkers w Stalowej Woli, w ówczesnym klubie Planeta.
Trwały zaawansowane rozmowy z Darkiem Maruszakiem, managerem zespołu. Zaporowa cena, brak doświadczenia i młody wiek był powodem porzucenia pomysłu.
Czas leciał, nastał rok 2013 i pierwsza próba zaproszenia do Stalowej Woli byłego wokalisty Iron Maiden – Blaze`a Bayley `a. Później próba druga, udało się za trzecim razem! Idol z młodych lat w naszym mieście!
Świetny odbiór koncertu, świetna organizacja i fani.
Fama o nas jako organizatorach poszła w Polskę i posypały się oferty współpracy od mniej i bardziej znanych zespołów z Polski i ze świata.
Współprace z zagranicznymi agencjami koncertowymi zaowocowały koncertami zespołów z Włoch, Węgier, Anglii czy Ukrainy.
Wszystko finansowane było z kieszeni Marka, późniejszego założyciela stowarzyszenia.
Pomysł na założenie stowarzyszenia powstał już w roku 2014, jednakże ze względu na dość skomplikowaną (wtedy) procedurę, jakoś nie zdecydowaliśmy się na to.
Podejmowaliśmy współpracę z innymi stowarzyszeniami ze Stalowej Woli, które w początkowej fazie bardzo pomogły nam w naszej działalności. W tym momencie należą się ogromne podziękowania dla Marcina i Tomka!
Nadszedł w końcu rok 2019. Jeszcze więcej propozycji współprac, nie tylko koncertowych pchnęły nas w końcu do działania i stało się – w lipcu 2019 zostało zarejestrowane stowarzyszenie Moc Cooltury!
Działaliśmy jako osoby prywatne, teraz zaczynają pojawiać się eventy sygnowane nazwą stowarzyszenia. Będzie tego jeszcze więcej, więc zapraszamy na naszego Facebooka i do działu „Wydarzenia”, aby być na bieżąco!

Posts created 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top